Kedvezményezett neve: IMSYS Mérnöki Szolgáltató Kft.
Projekt címe: Ferrát oxidálószer értékesítésének támogatása Bulgáriában, Csehországban és az EU-ban
Szerződött támogatás összege: 19 950 006 Ft
Támogatás mértéke: 50%
Projekt befejezési dátuma: 2018.03.31.
Projekt azonosító száma: GINOP-1.3.1-15-2016-00392
Projekt tartalmának bemutatása:
A projekt indítását követően elkészült a vásárhoz, árubemutatóhoz kapcsolódó tanácsadás, innovációs tanácsadás, piackutatás és kampányterv, elindult a Google AdWords kampány több nyelven. Kialakításra került a www.ferrateoxidant.com honlap német, és angol nyelven.
A projekt keretében 2017. április 4-7. az EMAT Zágráb, 2017. október 4-6. a Belgrádban az ECOFAIR, 2017. október 25-28. Splitben a SASO szakkiállításon veszünk részt, ahol bemutatásra kerül a ferrát oxidálószer.
A ferrát termék népszerűsítése érdekében 1 külföldi árubemutatót szerveztünk: 2017. december 11-én a németországi Berlinben.
Kedvezményzett neve: : IMSYS Mérnöki Szolgáltató Kft.
Projekt címe : Az Imsys Kft. hulladék nyilvántartó szoftverének informatikai fejlesztése (GOP-3.3.4-15-2015- 0134)
Szerződött támogatás összege: 16 917 750 Ft
Támogatás mértéke : 75 %
A projekt befejezési dátuma : 2015.10.31.
Projekt azonosító száma : GOP-3.3.4-15-2015- 0134
A projekt tartalmának bemutatása:
A projekt célja egy olyan szoftver fejlesztése, mely alkalmas a veszélyes és nem veszélyes hulladékok nyilvántartására, a hulladékokkal kapcsolatos feladatok teljeskörű ellátására a jogszabályi kötelezettségnek megfelelően. A program nemzetközi piacokon is értékesíthető, mivel a hulladékos jogi szabályozás az Európai Uniós normáinak megfelelő.
Biológiailag nem vagy nehezen lebontható szerves anyagok vegyi kezelésének kutatása és technológia kifejlesztése speciális ipari szennyvizek és felszín alatti szennyezett vizek in situ tisztítására (GINOP-2.1.1-15-2015-0058)
Kedvezményezett neve: IMSYS Mérnöki Szolgáltató Kft.
Projekt címe: Biológiailag nem vagy nehezen lebontható szerves anyagok vegyi kezelésének kutatása és technológia kifejlesztése speciális ipari szennyvizek és felszín alatti szennyezett vizek in situ tisztítására
Szerződött támogatás összege:331 064 062 Ft
Támogatás mértéke: 69,1008 %
A projekt befejezési dátuma : 2018.02.28.
Projekt azonosító száma : GINOP-2.1.1-15-2015-0058
Konzorciumi partner: Végh és Végh MKT Munka-, Környezet- és Tűzvédelmi Mérnökiroda és Szolgáltató Kft
A projekt tartalmának bemutatása:
Hazánkban és nemzetközi viszonylatban is egyre fokozódó problémaként jelentkezik a biológiai szennyvízkezelés során, a víztisztító rendszeren lényegi lebontás nélkül áthaladó vegyületeket tartalmazó vizek ártalmatlanítása. A tervezett projekt céljaként olyan oxidációs elven alapuló, ipari szennyvíz-kezelési módszert, illetve módszereket kívánunk fejleszteni, amelyek a speciális, biológiailag nem, vagy nehezen lebontható szerves anyagokkal terhelt ipari szennyvizek tisztítására hatékony alternatívát nyújtanak a jelenleg alkalmazott módszerek mellett. Ipari szennyvizek szerves alkotóinak eltávolítására vagy különböző szerves oldószerekkel szennyezett talajvizek tisztítására irányuló nemzetközi kutatások fókuszában az alábbi oxidációs eljárások szerepelnek: ózonizálás, perszulfáttal, hidrogén-peroxiddal, víz radiolizísével vagy oxidációs technikával végzett kezelések. Az eddigi saját kutatási eredményeink azt mutatják, hogy oxidációs eljárással végzett előkezelés az anyamolekulák részbeni lebontásának köszönhetően lehetővé teszi a biodegradáció hatásfokának megnövelését, ily módon biztosítva egy költséghatékony technológia kidolgozását. Szemben az egylépcsős oxidációs eljárásokkal, az általunk javasolt kombinált eljárás további előnyeként említhető, hogy az oxidációs folyamat során keletkező melléktermékek a kezelés révén keletkező vashidroxid csapadékon adszorpciós úton megkötődnek, és az oldatban csak a baktériumok számára szénforrásként könnyebben felhasználható fragmensek maradnak. Három rendszer összeépítése és sorba kapcsolása (oxidáción alapuló eljárás, air-sparging technológia, hatásnövelt biokémiai eljárás) jelentősen megnöveli a szerves szennyezők eltávolításának mértékét és lehetőségét, egymást kiegészítve hatékonyabbá válik a nehezen bomló szerves anyagok eltávolítása a vízből. Ez a tervezett technológia egy floridai kezelési technológiákat kutató cég által javasolt tisztán oxidációs folyamaton alapuló eljárással szemben elektrokémiai úton előállított reagens felhasználását célozza, amelynek adagolása a tisztítandó vízhez egyszerűbben megoldható és folyamatos üzemmódot tesz lehetővé.
Kedvezményezett neve: IMSYS Mérnöki Szolgáltató Kft.
Projekt címe: Ferrát elektrokémiai módszerrel történő előállítása és a ferrát vízkezelésben való felhasználása
Szerződött támogatás összege: 374.350.539 Ft
Támogatási intenzitás: 69,98%
Megvalósítási időszak: 2014.02.01-2016.07.31.
A projekt tartalmának bemutatása:
A kutatási projekt tárgya egy a ferrát(VI) előállítását célzó, elektrokémiai elven működő kísérleti berendezés tervezése, megépítése, a ferrát kihozatal szempontjából optimális kísérleti paraméterek meghatározása, a mindenkori ferrát koncentráció in-situ mérésére alkalmas analitikai módszer kidolgozása és az így előállított reagens különböző víztípusok tisztítása során történő alkalmazhatóságának vizsgálata volt.